BORDER THREE COUNTIES 13
Judge: Mrs J E Tuck
BEST OF BREED : 1024 BRANNAN, Mr P M & KELLY Miss M Cedarhill Rising Star At Brankell
Dog CC : 1127 STOCKLEY Mr B J & Mrs K D Ch Foxfactor Pied Piper JW Sh.CM
Res Dog CC : 1118 SOUTH Mrs P Borderella Day Tripper JW Sh.CM
Bitch CC : 1024 BRANNAN, Mr P M & KELLY Miss M Cedarhill Rising Star At Brankell
Res Bitch CC : 1073 JOHNSON, Mrs B & WILLIAMS Mr K E Biddestone Poppyseed By Quarryway
Best Puppy : 1045 GIRLING Mrs S J & Mr C P Benattivo Betfred
Best Veteran :
Best Breeder :
Class 255 MPD (6 Entries) Abs: 1
1st: 1045 GIRLING Mrs S J & Mr C P Benattivo Betfred
2nd: 1060 HORNER Mr & Mrs A G Stineval Staccato
3rd: 1051 HALL & ELLIS Messrs C & L Brackenfell Bok To Bach
Res: 1081 MARTIN Mr D K & Mrs D Bortino Red Emperor
VHC: 1115 SLADE Miss N Bortino Black Jack
Class 256 PD (5 Entries) Abs: 1
1st: 1116 SNEDDON Mrs M Kersfell Chorister
2nd: 1122 SPEAKE Miss A & Mr H S Cedarhill Stargazer
3rd: 1055 HIGHAM Mr & Mrs I Comberdown Heatseeker
Res: 1130 TAYLOR Mr R F & Mrs S L Foxthorn Vincenzo
VHC:
Class 257 JD (8 Entries) Abs: 0
1st: 1050 GUVERCIN Mrs J Glebeheath Jump The Gun
2nd: 1066 JENKINS Miss L M Badgerbeck Uncle Fester
3rd: 1096 NORRIS Mrs S Brookbank Beauly
Res: 1105 ROSLIN-WILLIAMS Miss A Mansergh Burne Jones
VHC: 1109 RUTH Mrs S J Peakrunner Arrows Of Gold
Class 258 YD (8 Entries) Abs: 1
1st: 1034 DICKINSON, Mr & Mrs B & JAMES Miss T Badgerholme Epsom Jet
2nd: 1059 HOLLINGSBEE Mr M J & Mrs J M Otterwood Cyrus
3rd: 1035 DUXBURY Mr N Keycharm Phantom By Ridgebow JW
Res: 1056 HIGHAM Mr & Mrs I Comberdown Finnegan
VHC: 1025 BROADBENT Mrs T Gellisown Flintstone
Class 259 PGD (6 Entries) Abs: 2
1st: 1080 MARR Mr & Mrs D B Redfox Watchman
2nd: 1108 RUMSAM Ms E D Saygo of Hassage
3rd: 1101 RAMUS Mr & Mrs R Onthill Amaretto
Res: 1042 FORDHAM Mrs L A Colourbox Gun Powder
VHC:
Class 260 LD (9 Entries) Abs: 1
1st: 1118 SOUTH Mrs P Borderella Day Tripper JW Sh.CM
2nd: 1082 MARTIN Mr D K & Mrs D Bortino High Society
3rd: 1044 FULKER Mr P & Mrs H Foxpaw Brilliant Disguise
Res: 1123 SQUIBBS, Mrs R A & BARKER Mrs J Cobstoneway Lazy River
VHC: 1031 COBBLEDICK Mrs J Laurelton Moonlight Cowboy Sh.CM
Class 261 OD (7 Entries) Abs: 0
1st: 1127 STOCKLEY Mr B J & Mrs K D Ch Foxfactor Pied Piper JW Sh.CM
2nd: 1015 BAILEY Mrs M. A Ch Grindelvald In Full Cry Jw
3rd: 1085 MATTHEWS Mr D & Mrs A Ch Rexlands Cock Robin
Res: 1063 IRVING Mrs K M Ch Dandyhow Dr Walter
VHC: 1079 LOWRY Mr M Ch Ravenside Ballymoss
Class 262 MPB (20 Entries) Abs: 2
1st: 1030 CLARK Mrs P Gameway Fortune Cookie
2nd: 1099 PICKERING Mr G A & Mrs S Picer Ethelburga
3rd: 1086 MATTHEWS Mr D & Mrs A Abisu Solataire At Tojamatt
Res: 1061 HORNER Mr & Mrs A G Stineval Sequoia
VHC: 1128 STOCKLEY Mr B J & Mrs K D Orangecastle Zaurak At Foxfactor
Class 263 PB (8 Entries) Abs: 0
1st: 1106 ROSLIN-WILLIAMS Miss A Mansergh Plusfours
2nd: 1088 MATTHEWS Mrs F J Intack Lady Eleanor
3rd: 1119 SOUTH Mrs P Borderella Sweet Pea
Res: 1021 BEKKER Miss A Maryvics Quintessence NAF
VHC: 1033 COLEMAN Miss L J Hartswelin Santa Ana
Class 264 JB (10 Entries) Abs: 1
1st: 1024 BRANNAN, Mr P M & KELLY Miss M Cedarhill Rising Star At Brankell
2nd: 1048 GOSLING Ms L A Akenside Calypso
3rd: 1097 NORRIS Mrs S Brookbank Brora
Res: 1077 LOWRY Mr M Ravenside Time Passes
VHC: 1119 SOUTH Mrs P Borderella Sweet Pea
Class 265 YB (8 Entries) Abs: 1
1st: 1024 BRANNAN, Mr P M & KELLY Miss M Cedarhill Rising Star At Brankell
2nd: 1129 STOCKLEY Mr B J & Mrs K D Foxfactor Cue The Music JW
3rd: 1026 BROOMHEAD Mr I & Mrs J Aus Ch Bohunt the Cats Whiskers (Imp)
Res: 1040 FLETCHER Mr A & Mrs H Wadesleia Woodland Ringlet
VHC: 1107 ROSLIN-WILLIAMS Miss A Mansergh Lizzie Siddal
Class 266 PGB (11 Entries) Abs: 3
1st: 1139 WRIGHT Mr R G & Mrs E A Totherend Blue Loulou
2nd: 1062 HYSLOP Mrs G Baywillow Brown Braid JW
3rd: 1041 FLETCHER Mr A & Mrs H Wadesleia Mountain Ringlet
Res: 1117 SNEDDON Mrs M Kersfell Chorus Girl JW
VHC: 1091 MCCALL, Dr M A & BRITTON Ms L Brumborder Bejewelled
Class 267 LB (14 Entries) Abs: 1
1st: 1095 MOSELEY Miss S Benattivo Abiba
2nd: 1027 BRYAN, Mr R H & POUNDER Miss J A Grindelvald Over The Moon At Hemlockstone Sh.CM
3rd: 1103 REEVES Mrs M B Baywillow Blue Design
Res: 1078 LOWRY Mr M Ravenside Zenyatta
VHC: 1069 JOHNSON Miss K J Karison Koffee
Class 268 OB (12 Entries) Abs: 6
1st: 1073 JOHNSON, Mrs B & WILLIAMS Mr K E Biddestone Poppyseed By Quarryway
2nd: 1100 PICKERING Mr G A & Mrs S Picer Gilliflower
3rd: 1065 JACKSON, Mrs J & JACKSON Mrs E Ch Cobstoneway Moon River At Clipstone
Res: 1114 SHARP Mrs M Rhozzum User Friendly
VHC: 1070 JOHNSON Miss K J Rexlands Golden Plover By Karison JW
Go To Top Of Page
|