KC
Breed Standards
Crufts
2008
National Terrier 2008
National Terrier 2008 Judge
W.E.L.K.S.2008
Birmingham National 200
Birmingham National 2008 Judge
The Scottish Kennel Club 2008
The Scottish Kennel Club Judge 08
Bath 2008
Bath 2008 Judge
Southern Counties 2008
Southern Counties 2008 Judge
Three Counties 2008
Three Counties 2008 Judge
Border Union 2008
Border Union 2008 Judge
Blackpool 2008
Blackpool 2008 Judge
Windsor 2008
Windsor 2008 Judge
South Wales 2008
South Wales 2008 Judge
East Of England 2008
Leeds 2008
Leeds 2008 Judge
Paignton 2008
Paignton 2008 Judge
Bournemouth 2008
Bournemouth 2008 Judge
Welsh KC 2008
Welsh KC 2008 Judge
SKC August 2008
SKC August 2008 Judge
City Of Birmingham 2008
City Of Birmingham 2008 Judge
Richmond 2008
Darlington 2008
Darlington 2008 Judge
Driffield 2008
Driffield 2008 Judge
Belfast 2008
Midland Counties 2008
LKA 2008
|
Usk Showground, Gwernesney, Near Usk, Mon
Judge(s) Mrs M Denise Townsend
DCC GLEBEHEATH JOHNNY THE ONE (MRS J GUVERCIN)
RDCC HOBHOLT HARRIER JW (MRS M A WALLACE)
BCC BADGERBECK PURDI JW (MISS L M JENKINS)
RBCC PICER BRIGHT IDEA JW (MR G & MRS S PICKERING)
BOB BADGERBECK PURDI JW (MISS L M JENKINS)
BP SPECK OF GOLD DUST AT BIDDESTONE (MRS A HIBBERD)
DCC GLEBEHEATH JOHNNY THE ONE-------------------------------------------------------------BCC BOB BADGERBECK PURDI
DCC GLEBEHEATH JOHNNY THE ONE---------------------------------------------------------BCC BOB BADGERBECK PURDI
MINOR PUPPY - Dog
Entries: 3 Absentees: 0
1st BADGERBECK BOBBY OWL (MISS L M JENKINS)
2nd RHOZZUM KING PIN (MRS F J MATTHEWS)
3rd RHOZZOM MERCURY AT BRAMBLEQUEST (MR M & MRS L I MOORE)
PUPPY - Dog
Entries: 5 Absentees: 2
1st BADGERBECK BOBBY OWL (MISS L M JENKINS)
2nd HESSLEMERE HI KARATE (MRS C DAVIS)
3rd LAURELTON MOONLIGHT COWBOY (MRS J COBBLEDICK)
JUNIOR - Dog
Entries: 5 Absentees: 0
1st GLEBEHEATH JOHNNY THE ONE (MRS J GUVERCIN)
2nd QUARRYWAY DILL (MRS B & MR K E JOHNSON & WILLIAMS)
3rd DOWGRI DAREDEVIL (MR W & MRS T J BAIRD)
Res MELINCOED CADFAEL (MRS G CROCKETT)
VHC DANDYHOW ROYAL OAK (MRS K M IRVING)
GRADUATE - Dog
Entries: 5 Absentees: 1
1st BADGERBECK FESTIVE SPIRIT AT BLEWECOURT (M & T MORGAN)
2nd BADGERBECK PRESTIGE AT MELINCOED (MRS G CROCKETT)
3rd JENABECK CIE COCH OF NOGARD (MR JA & MISSES EH & FA EVANS)
Res REXLANDS CROSS BILL (MR M L & MRS D ROBINSON & PEARSON)
POST GRADUATE - Dog
Entries: 7 Absentees: 2
1st HOBHOLT HARRIER JW (MRS M A WALLACE)
2nd DUKE OF WILLIAM AT INTACK (MRS V WALDRON)
3rd CAZNRAY DOUBLE TROUBLE (MISS C SPENCER)
Res BOLT TAIL JEBBA (MR F & MRS H FREEMAN)
VHC BARTERHOUND RHINESTONE (MRS H M AXFORD)
LIMIT - Dog
Entries: 10 Absentees: 1
1st DANDYHOW DUMB WAITER (MRS H M & MRS K M AXFORD & IRVING)
2nd LUTRABECK LIKEWISE (MR R J & C HAND)
3rd HAWCOAT DOUBLE EXPRESSO (MRS E J & MISS R C LARNER)
Res IACHESLEI TORUS JW (MISS A HARRISON)
VHC TUFTERSLODGE WHIZ OF MENAVAUR (MR D & MRS R POULDING)
OPEN - Dog
Entries: 12 Absentees: 1
1st CH TYTHROP TAPAS (MRS J L LEE)
2nd KERSFELL COMET JW (MRS M SNEDDON)
3rd BAYWILLOW RACING BLUE JW (MRS M B REEVES)
Res KERSFELL COCK ROBIN AT HOBHOLT (MRS M A WALLACE)
VHC PICER MONTY ZOOMER OF TUFTERSLODGE (MS J M WOOLLACOTT)
MINOR PUPPY - Bitch
Entries: 6 Absentees: 0
1st STINEVAL STELLA (MR A G & MRS C HORNER)
2nd RHOZZUM KEYNOTE WITH FOXFACTOR (MR B J & MRS K D STOCKLEY)
3rd RHOZZUM MOONBEAM (MRS M SHARP)
Res KERSFELL CALPURNIA (MRS M SNEDDON)
VHC LORRIVALE LERRYN OF OLDERHILL (MRS S WILSON)
PUPPY - Bitch
Entries: 8 Absentees: 2
1st SPECK OF GOLD DUST AT BIDDESTONE (MRS A HIBBERD)
2nd RISEBURN ROULETTE (MISS C TUTIN)
3rd LAURELTON SUMMER BREEZE (MRS P MOFFATT)
Res ALARDYN CANDLE IN THE WIND (MR P & MRS K JOHNS)
VHC HESSLEMERE MISS LEMON (MRS C DAVIS)
JUNIOR - Bitch
Entries: 7 Absentees: 0
1st PICER BRIGHT IDEA JW (MR G & MRS S PICKERING)
2nd MARKRICH MY KAMAL TAF (MS P W WATTS)
3rd KARISON KAMELLIA (MISS K JOHNSON)
Res DANDYHOW QUEEN VIC AT HOATHWOOD (MRS S HALES)
VHC GLEBEHEATH MINNIE THE MOTOR AT BLEWECOURT (M & T MORGAN)
GRADUATE - Bitch
Entries: 7 Absentees: 2
1st PICER POLYANTHUS JW (MR G & MRS S PICKERING)
2nd OTTASWELL CARMEN (MR D & MRS G M HUNT)
3rd GLEBEHEATH MINNIE THE MOTOR AT BLEWECOURT (M & T MORGAN)
Res MANSERGH DITTY (MISS A ROSLIN-WILLIAMS)
VHC LAURELTON BLUE LACE (MRS P MOFFATT)
POST GRADUATE - Bitch
Entries: 9 Absentees: 1
1st BORDERELLA AMY (MRS P SOUTH)
2nd MARKRICH MY MOTI (MS P W WATTS)
3rd IACHESLEI MONTANUS JW (MISS A HARRISON)
Res BORDERELLA ELSA (MR F & MRS H FREEMAN)
VHC FOXWYN TIC TAC OF OLLIVANDER (MRS V WALDRON)
LIMIT - Bitch
Entries: 14 Absentees: 2
1st BADGERBECK PURDI JW (MISS L M JENKINS)
2nd GLEBEHEATH FIGURINE (MRS J GUVERCIN)
3rd BROCKFOX BERETTA (MISS M E BARNETT)
Res BAYWILLOW MAID WITH SPICE FOR HALCUS JW (MR J F & MRS I H NICHOLLS)
VHC TYTHROP TRAVIATA (MRS J L LEE)
OPEN - Bitch
Entries: 9 Absentees: 4
1st NANRICH LETS GO TO VANDAMERE (MISS J SINGH)
2nd BAYWILLOW BLUE BOUQUET FOR BADGERBECK JW (MISS L M JENKINS)
3rd IACHESLEI DEVA JW (MISS A HARRISON)
Res BAYWILLOW COLUMBINE (MRS M SHARP)
VHC MORGANDARE TONYAH AT HAWCOAT (MRS E J & MISS R C LARNER)
Go To Top Of Page
|